I.V.SAVISKIY NOMIDAGI QORAQALPOG`ISTON RESPUBLIKASI DAVLAT SAN`AT MUZEYI TO`PLAMIDAGI ASARLAR KO‘RGAZMASI TOSHKENTDA

Xalqaro muzeylar kengashi tashabbusi bilan 18 may “Xalqaro muzeylar kuni”(1977), deb e’lon qilingan.

O`zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi tomonidan“18 – may Xalqaro muzeylar kuniga bag`ishlangan I.V.Saviskiy nomidagi Qoraqalpog`iston Respublikasi davlat san`at muzeyi to`plamidagi asarlar ko`rgazmasi tashkil qilindi. Ko`rgazmaning ochilish marosimida O`zbekiston davlat konservatoriyasining professor-o`qituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok etishdi.

Ushbu ko`rgazma talaba-yoshlarimizning ma`naviy-axloqiy kamolotini yuksaltirishga, shuningdek, muzeylardagi noyob eksponatlar orqali boy milliy madaniy merosimizga bo`lgan hurmat-ehtirom tuyg`ularini tarbiyalashda  xizmat qiladi.